Staż w Hiszpanii - Cordoba

 

        

 

Już po raz trzeci słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Suchej Beskidzkiej wyjechali na praktyki zawodowe do Hiszpanii w ramach programu ERASMUS+.

Tym razem  spędzili 3 tygodnie w Kordobie położonej w słonecznej Andaluzji gdzie realizowali staż zawodowy u Hiszpańskich pracodawców. Kształcący się w zawodach: technik masażysta  oraz opiekun medyczny w trakcie stażu zdobywali doświadczenie zawodowe pracując w salonach masażu, siłowniach, SPA, domach seniora, szpitalu rehabilitacyjnym.  Doskonalili swoje umiejętności  wykonując zabiegi masażu, fizykoterapii, sprawując opiekę nad osobami starszymi i  niepełnosprawnymi. Pobyt wykorzystali również dla poznania regionu, tamtejszej kultury, języka, posmakowali kuchni hiszpańskiej, mieli okazję zwiedzić Sewillę- stolicę Andaluzji oraz Malagę. 

 

Celem projektu, który nosi nazwę „Otoczmy troską życie” jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz zwiększenie mobilności zawodowej uczestników.


Dzięki uczestnictwu w finansowanym przez UE programie ERASMUS+ słuchacze szkoły  otrzymają uznawane w UE certyfikaty ECVET oraz Europass Mobilność, które przyczynią się do uznania zdobytych umiejętności w innych  państwach Unii Europejskiej.